برگزاری کلاس های ITIL در پرداخت الکترونیک سپهر

دنیای امروز تحت تأثیر پدیده رو به رشد تحول دیجیتال و انقلاب صنعتی نسل ۴ قرار گرفته است. امروزه فناوری اطلاعات در هسته مرکزی همه کسب و کارها واقع شده است و متخصصان دیجیتال و فناوری اطلاعات در سازمان‌ها و صنایع گوناگون، اهمیت فوق‌العاده‌ای پیدا کرده‌اند. به طوری که هم اکنون تدوین استراتژی کسب و کار هم راستا با استراتژی فناوری اطلاعات و همکاری متخصصان دیجیتال در سازمان‌ها اجرا می‌گردد.

در همین راستا، ITIL به‎‌عنوان مهمترین چارچوب در حوزه مدیریت خدمات فناوری اطلاعات مبتنی بر نیازمندی‏‌های دنیای پر تغییر دیجیتال به‌‎روزرسانی شده و ITIL4 به بازار آمده است. این چارچوب رویکردی نوین جهت راهبری و پشتیبانی مدیریت خدمات منطبق بر نقشه راه تحول دیجیتال سازمان دارد.

سپهر نیز تلاش کرده تا با برگزاری ۴ جلسه ۴ ساعته برای پرسنل خود، تازه ترین مفاهیم راه یافته به مدیریت فناوری اطلاعات را مرور کرده و دید وسیع تراز گذشته در عملیات مدیریت فناوری اطلاعات را برای پرسنل خود نهادینه نماید و در کنار آن گریزی به یادگیری مفاهیم استاندارد در حوزه فناوری اطلاعات ITIl بزند. امید که دراین دوره بتوانیم گامی موثر در جهت توسعه مهارت‌ها و تجربیات پرسنل شرکت در حوزه مدیریت خدمات فناوری اطلاعات برداریم و از سویی این دوره ها درراستای استراتژی های آتی در شرکت نقشه راه ما قرارگیرد.

اسکرول به بالا