پرداخت الکترونیک سپهر

رونمایی از "سامانه استرداد وجه تراکنش‌های درگاه پرداخت"، محصول مشترک شرکت پرداخت ‌الکترونیک سپهر و پرداخت یاری زیبال

شرکت پرداخت ‌الکترونیک سپهر در دهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت از محصول جدید خود، “سامانه استرداد وجه تراکنش‌های درگاه پرداخت” که با همکاری پرداخت یاری زیبال در بخش زیرساخت و توسعه فنی ارائه شده است؛ رونمایی کرد.
حمزه آقابابایی، مدیر عامل شرکت پرداخت الکترونیک سپهر، معرفی خدمات و محصولات جدید در دهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظامهای پرداخت را منبعث از برنامه تحولی این شرکت در راستای ارتقای میزان رضایتمندی مشتریان و جامعه ذینفعان و همچنین افزایش سهم بازار بر شمرد و سرویس استرداد وجه را نیز به عنوان یکی از راهکارهای نوین مالی این شرکت معرفی نمود.
سپس محمدعلی بخشی­زاده، قائم مقام مدیر عامل هلدینگ فن­آوری و نوآوری صاد، ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات اخیر پرداخت الکترونیک سپهر و حرکت رو به رشد این شرکت در راستای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان گفت: ناوگان سپهر توسعه چشمگیری داشته و افزایش سهم بازار در شاخص مبلغ، نویدبخش آینده ای درخشان برای این شرکت است.

سامانه استرداد وجه تراکنش‌های درگاه پرداخت

در ادامه نیز داود قربانی، مدیر بازاریابی شرکت پرداخت الکترونیک سپهر، با بیان اینکه لغو یا تغییر در سفارش، طبیعت وبسایت­های اینترنتی مانند فروش بلیط و نوبت­دهی آنلاین است، تصریح کرد: پیش از این، ارائه سرویس Refund به بخشی از مشتریان و بصورت کارتی میسر بود که در حال حاضر با همکاری شرکت راهکار نوین زیبال، امکان استرداد وجه برخط در لحظه به حساب پذیرندگان و کاربران فراهم
شده است.
وی در ادامه افزود: از این پس، پذیرندگانی که از درگاه پرداخت الکترونیک سپهر برای هدایت تراکنش‌های خود استفاده می‌کنند، می‌توانند کل مبلغ تراکنش (Full Refund) یا بخشی از آن (Partial Refund) را به آسانی و در کوتاه ترین زمان ممکن، تنها با یک کلیک در سامانه استرداد وجه تراکنش­های سپهر به نشانی https://sepehre.fund، به حساب پرداخت کننده برگشت بزنند.
سپس سجاد شاهی، ‌بنیان‌گذار و مدیراجرایی زیبال با اعلام اینکه استرداد وجه، بخشی از حلقه مفقوده صنعت پرداخت است، خاطرنشان کرد:‌ انجام فرآیند استرداد وجه به شیوه پیشین و سنتی، سربار عملیاتی و مالی بسیار زیادی برای کسب‌وکارها ایجاد می‌کند. بدون این سامانه، فروشنده در صورت لغو یا تغییر در اجزای سفارش می‌بایست با هماهنگی خریدار، اطلاعات حساب یا کارت بانکی وی را دریافت کرده و مبلغ تراکنش را به صورت دستی به حساب خریدار واریز کند؛ این در حالیست که با استفاده از راهکار استرداد وجه زیبال، بدون دریافت اطلاعات حساب پرداخت کننده، مبلغ موردنظر به صورت خودکار و در کسری از ثانیه به حساب پرداخت کننده برگشت داده می‌شود.
در پایان نیز محمدمهدی فاطمیان، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل زیبال اشاره کرد: یکی از نکات مهم در فرآیند استرداد وجه، یکسان بودن حساب مقصد استرداد با حساب پرداخت‌کننده است. این تطبیق لزوماً در فرآیند پیشین و دستی استرداد وجه انجام نشده و به دلیل منطبق نبودن با قوانین پولشویی، باعث بروز مشکلات عدیده‌ای برای کسب‌وکارها شده است. سامانه استرداد وجه زیبال، مبلغ موردنظر را دقیقاً به همان کارتی که سفارش از طریق آن ثبت و پرداخت شده است، برگشت می‌زند.

پیمایش به بالا