پرداخت الکترونیک سپهر

بازدید مدیران شرکت پرداخت الکترونیک سپهر از کارخانه شرکت اندیشه‌نگار پارس / نگاهی به خط تولید دستگاه‌های کارت‌خوان اندرویدی و لینوکسی سهند

منتظری معاون اجرائی و آرش فروزان علا معاون کسب و کار و نماینده کمیته فنی سپهر، به‌همراه نمایندگانی از هلدینگ سپهر صادرات و اداره خدمات نوین بانک صادرات از زیرساخت و امکانات خط تولید دستگاه‌های کارت‌خوان شرکت اندیشه‌‌نگار پارس بازدید کردند.

در این بازدید ضمن بررسی کیفیت و میزان تولید ، استانداردهای خط تولید و رعایت الزامات رگولاتوری نیز تحت بررسی قرار گرفت.

یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ اندیشه‌نگار پارس، شرکت صنایع پیشرفته سهند با نام تجاری «سهند» است که با هدف تحقیق، توسعه و تولید در منطقه ویژه اقتصادی پیام تأسیس شده است. در شش‌ ماه گذشته با برند «سهند» دو خط تولید دستگاه‌های کارت‌خوان اندرویدی و لینوکسی با ظرفیت تولید بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه کارت‌خوان در طول سال، راه‌اندازی شده است.

خط تولید دستگاه‌های کارت‌خوان اندرویدی و لینوکسی سهند
امکان سفارشی‌سازی به لحاظ امنیت و رنگ منحصر به هر شرکت و چاپ لوگوی اختصاصی و قابلیت‌های مختلف به انتخاب مشتری از مزایای این دستگاه‌های کارت‌خوان تولیدی است. نکته حائز اهمیت در خصوص این کارت‌خوان‌ها، کلیدهای امنیتی است.

کلیدهای امنیتی این قابلیت را به مشتری می‌دهند که اپلیکیشن بانکی آنها فقط روی دستگاه‌های کارت‌خوان هر شرکت قابل دسترسی باشد؛ به دنبال این ویژگی هر یک از مشتریان کلیدهای مخصوص خود را خواهند داشت. همچنین گفتنی است بر اساس این قابلیت چنانچه دستگاه کارت‌خوان به هر دلیل غیرعادی باز شود، دستگاه به حالت تمپر درمی‌آید و هیچ اپلیکیشن بانکی تحت هیچ شرایطی روی آن دستگاه قابل دسترس نخواهد بود.

شرکت اندیشه‌نگار پارس از سال ۱۳۷۰ در صنعت فناوری اطلاعات و بانکداری فعالیت کرده و در زمینه امنیت، مشاوره، تأمین تجهیزات، نصب، راه‌اندازی، پیکربندی و همچنین پشتیبانی و نگهداری مراکز داده در پروژه‌های ملی و بانکی ارائه خدمت می‌کند. همچنین این شرکت در بهمن‌ماه ۱۴۰۱ موفق به کسب رتبه هشتم در گروه خدمات بازرگانی در بیست‌وپنجمین همایش شرکت برتر ایران IMI-100 شد.

پیمایش به بالا